Temel amacı, mülteci ve göçmen çocukların hayat boyu öğrenme yetkinliklerini artırarak toplumda sosyal adaleti sağlamak olan projede, mülteci ve göçmen statüsündeki vatandaşlar ile okul öncesi eğitimlerine okul öncesi öğretmenleri aracılığıyla devam eden çocukların hayat boyu öğrenme yeterliliklerinin sağlanarak artırılması ve bu statüde yaşayan vatandaşlarda sosyal adalet algısına katkı sağlanması hedefleniyor.
Proje Yürütücüsü Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bertan Akyol, proje boyunca geliştirlmesi beklenen çıktıların, okul öncesi eğitiminde öğretmenlere rehberlik edebilecek nitelikte bir kılavuz ve bir çevrimiçi hayatboyu öğrenme okulu olarak planlandığını ifade ederek; “Projenin sonunda bu çıktıları yaygınlaştırmak amacıyla her bir partner ülkede çalıştaylar düzenlenerek proje boyunca geliştirilen çıktılar, hedef kitle olan ve okul öncesi eğitim veren kurumlara ve okul öncesi öğretmenlerine tanıtılacaktır. Projede Aydın Adnan Menderes Üniversitesi koordinatörlüğünde İspanya’dan özel bir eğitim merkezi, Litvanya’dan bir anaokul ve Slovenya’dan bir eğitim derneği ile birlikte Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak olarak çalışacaktır.” dedi.
Sultanhisar MYO Seracılık Programı Öğrencileri, Öğrenirken Üretiyor
Öğretim Üyelerimizin Çevirilerine Katkı Sunduğu Kitaplar Yayımlandı
Fen Bilimleri Enstitüsünde Devir Teslim Töreni Gerçekleşti
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erkan Salan, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Katıldı
ADÜ ve PAÜ İş Birliği ile Üniversitemiz Hastanesinin İklimlendirme Sistemleri Daha Güçlü
Lisans Öğrencimize, TÜBİTAK STAR Lisans Bursiyerliği Kapsamında Destek
Genel Sekreterimiz, İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı’na Katıldı
Rektörümüz, AFAD İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti
Öğretim Üyemizin Katkı Sunduğu Proje, TÜBİTAK Tarafından Desteklenecek
Uygulama & Kodlama :
Bilgi İşlem
Web Tasarım Grubu